LTENRU

Panaudojimas


Stiklas

Kvarcinis smėlis yra pagrindinė žaliava gaminant visų rūšių stiklą. AB „Anykščių kvarcas“  gaminamo plauto kvarcinio smėlio, džiovinto kvarcinio  smėlio, malto kvarcinio smėlio cheminė ir granuliometrinė sudėtis yra tinkama gaminti auštos kokybės stiklo gaminius:

Kvarcinis smėlis stiklo pramonei:

Metalo liejinių gamyba

Kvarcinis smėlis yra naudojamas juodųjų ir spalvotojų metalų liejinių formų gamyboje. Silicis yra atsparus aukštai temperatūrai (lydymosi temperatūra – 1650 °C) ir turi mažą šiluminį plėtimąsi. Dėl šių savybių naudojant kvarcinį smėlį pagaminamos patikimos liejinių formos. Silicio cheminis grynumas padeda išvengti sąveikos su katalizatoriais ir cheminėmis rišamosiomis medžiagomis.

Kvarcinis smėlis liejinių gamybai:

    

 

Keramika

Keramikoje kvarcinis smėlis naudojamas, nes yra chemiškai grynas ir atsparus aukštai temperatūrai. Maltas kvarcini smėlis yra pagrindinis komponentas gaminant glazūrą ir įvairius keramikos gaminius:

Keramikos gaminiuose kvarcini smėlis yra užpildas, kuris naudojant molžemį, įvairias dervas yra surišamas. Keičiant kvarcinio smėlio dalelių pasiskirstymą ir didį galima reguliuoti šiluminį plėtimąsi, džiuvimo trukmę, susitraukimą ir pagerinti gaminio konstrukcijos vientisumą ir išorinį vaizdą.

Kvarcinis smėlis keramikai:

 

Statyba

Statybų sektoriuje kvarcinis smėlis yra plačiai naudojamas kaip užpildas gaminant:


Kvarcinis smėlis suteikia produktams ilgaamžiškumą, patvarumą ir baltą atspalvį.
   

Kvarcinis smėlis statybų pramonei:


Srautinis valymas-smėliavimas

AB „Anykščių kvarcas“ kasamo kvarcinio smėlio dalelės yra aštriabriaunės. Dėl šios savybės kvarcini smėlis ypač tinka smėliavimo darbams. Parenkant kvarcinio smėlio dalelių dydį galima smėliuoti įvairiausius paviršius: juoduosius metalus ir jų lydinius, nerūdijantį plieną, spalvotus metalus bei jų lydinius, plastmasę, betoną, medį, akmenį, stiklą, keramiką ir kitas medžiagas.

Kvarcinis smėlis Srautiniam valymui-smėliavimui: 

 

Vandens filtrai

Kvarcinis smėlis  smėlis yra tinkamas naudoti  geriamojo vandens filtruose, baseinų filtruose, nuotėkų valymo įrenginiuose, vandens gręžiniuose. Dėl vienodas kvarco dalelių formos ir dalelių dydžių pasiskirstymo, efektyviai pašalinami teršalai iš  geriamojo vandens, baseinų ar nuotekų. Kvarcinis smėlis yra chemiškai grynas, todėl  nemažina vandens kokybės ir nereaguoja su su rūgštimis, teršalais, organiniais tirpikliais.

Kvarcinis smėlis vandens filtrams:

 

Sportas ir laisvalaikis

AB „Anykščių kvarcas“ smėlis yra tinkamas lauko dirbtinių sporto dangų įrengimui ir priežiūrai: futbolo aikštėms, teniso kortams, paplūdimio tinklinio aikštelėms, golfo aikštynams, žirgų maniežams įrengti. Kvarcini smėlis nesąveikauja, neužteršia dirvožemio, todėl tinkamas naudoti formuojant natūralias žalias dangas pvz. golfo aikštynams. Kvarco dalelių forma ir dydis suteikia vandens pralaidumą sveikam augalų augimui. 

Tinkamas kvarcinis smėlis: